Bugun...

ADALET SİZSİNİZ SAHNELENDİ

Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın birlikte sahnelediği “Adalet Sizsiniz” adlı tiyatro oyunu Gelibolu Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Gelibolulu sanatseverlerle buluşturuldu.
facebook-paylas
 Tarih: 17-04-2018 05:54:23

ADALET SİZSİNİZ SAHNELENDİ

Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın birlikte sahnelediği "Adalet Sizsiniz" adlı tiyatro oyunu Gelibolulu sanatseverlerle buluştu. Gelibolu Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşen, Ümit Denizer’in kaleme aldığı AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyun, Halk Eğitim Merkezi salonunda gösterime sunuldu.
Tarihe geçmiş haksız mahkûmiyet kararlarının vurgulandığı tek perdelik tiyatro oyununda; M.Ö. 5. yüzyılda Atina'da, 500'ler Meclisi'nin ölüme mahkum ettiği ünlü düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma engizisyonunca müebbet hapse mahkum edilen bilim adamı Galileo ile 1927 yılında Boston'da adaletin sahte tanıklarla ölüme mahkum ettiği iki İtalyan göçmen işçinin hikayeleri anlatıldı.
Büyük bir beğeni ile izlenen oyun sonrasında Rutkay Aziz ve Taner Barlas’a buket taktim eden Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Şu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz ve ekmek-su kadar gerekli adalet kavramını en iyi şekilde vurgulayan iki büyük üstada şahsım ve ilçe halkım adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri
  HABER ARA
nöbetçi eczaneler
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI