![]() |
Tweet |
31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Gelibolu’da bir parti daha Belediye Başkan Adayını açıkladı. Uzun süredir ilçemizde sessiz olan Demokratik Sol Parti (DSP) ilçe yönetimi seçimlere bir ay kala DSP Merkez yönetimiyle yaptıkları görüşmeler sonrasında, belediye başkan adayı çıkarma kararı aldılar. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonunda DSP Belediye Başkan Adayı olarak Recep Şarlak açıklandı.
Geçtiğimiz akşam parti yönetimi, partililer ve Belediye Başkan Adayı Recep Şarlak’ın katıldığı gecede Recep Şarlak Belediye Başkan Adaylığını açıkladı. Birlik gecesinde kısa bir konuşma yapan Gelibolu DSP Belediye Başkan Adayı Recep Şarlak, söze neden belediye başkanı olduğunu açıklayarak başladı.
Şarlak, “Gelibolu’da yanlışları gördüğümden, haksızlığa gelemediğimizden dolayı, Ecevit’in, Karaoğlan’ın ilkelerinin pesinde olanlardanım. Doğruluk, dürüstlük, hak, hukuk, halkçılık ve adalet için adayım” dedi.
“Partimden yıllardır hiç vazgeçmedim”
DSP Belediye Başkan Adayı Recep Şarlak, açıklamasına şöyle devam etti; “Halen partimin ve ilkelerinin pesindeyim. Gerçek Cumhuriyetçi ve Atatürkçü, Kıbrıs’ın fatihi Karaoğlan’ın partisinden Gelibolu Belediye Başkan Adayıyım. Halkın içinden gelen, köylülerin dertlerini sorunlarını iyi bilenleriz. Çizgimiz düz, duruşumuz düz olanlardanız. Gelibolu’da kötü bir sistem var. Bu sistemin içinde. CHP’li, MHP’li ve AKP’li de var. Bu sistem tehlikeli ve Gelibolu’ya zarar veren sistemdir. Bu sistemi değiştirecek olan biz DSP’lilerdir. Bu direnişe destek veren halkımız olacak ve Ak güvercinle huzura kavuşacaktır.
“DSP güçlü olursa halk güçlü olacaktır”
Partimde üyeliği devam eden CHP’li abilerim, kardeşlerim, küskünler, kırgınlar gerçek Atatürkçü, Cumhuriyetçi, solcular partimize ak güvercin yuvalarına dönmelerini rica ediyorum.
31 Mart sabahı, Ak güvercinlerin Gelibolu’da masmavi denizimizin ve gökyüzünde tekrar uçacaktır. 1999 yılında sönmüş ateşimiz korlarından yeniden kıvılcım alarak Gelibolu’da büyük bir ateş yanarak yangına dönüştü. Dev bir 2000 bin kişilik ordumuzla geliyoruz bu dava Gelibolu’nun davası, Gelibolu’nun bekasıdır değişim şart” dedi.
Geceye, DSP İlçe Örgütü Başkanı Av. Ercan Soylu, DSP İlçe Başkanı Bayram Öğüt, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Bilgin, üyeler ve partililer katıldı.
Haber: Caner AKŞİT